Четвер, 12.12.2024, 07:50
Торецький методичний кабінет
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Професіоналізм - це стабільність результату (П.Гейзе)
Меню сайту
Кафедри
Сектори
Центри
Скарбничка
Сучасни заклади освіти
Група
 Библиотека

 

 
 

Стратегія розвитку бібліотечної справи

   Бібліотеки України є базовим елементом культурної, наукової, освітньої, інформаційної інфраструктури країни. Вони важливі для розвитку інформаційної та мовної культури суспільства, патріотичного, правового та екологічного виховання, формування стійкого інтересу до вивчення та розуміння національної історії та культури. Бібліотеки сприяють розбудові читаючої та мислячої нації. Сталий розвиток демократичного громадянського суспільства, дотримання прав і свобод людини, примноження людського, соціального, інтелектуального, технологічного, природного та фінансового капіталів країни, реалізація державної політики неможливі без сучасних бібліотек. Стратегія є рамковим документом, що формує бачення, визначає пріоритети, завдання та основні дії для досягнення якісних змін у бібліотечній справі України. Стратегія створює підґрунтя для розробки державної політики та прийняття рішень у сфері культури, освіти та науки, включаючи рішення щодо фінансування бібліотечних закладів, спеціальних програм і проектів.

  Метою Стратегії є визначення ключових проблем розвитку бібліотечної справи в Україні, пріоритетів діяльності сучасних бібліотек у забезпеченні сталого розвитку України, напрямів, завдань та основних дій, спрямованих на їхню реалізацію.

  Пріоритети діяльності бібліотек детально обґрунтовані у Концепції якісних змін бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України (до 2025 року). Вони спрямовані на:

- консолідацію суспільства;

-дотримання європейських цінностей, інтеграцію у європейське співтовариство;

- підвищення якості життя;

- рівний доступ до інформації, знань і культурного надбання. читати далі

Проект

Конкурсний вибір підручників. Інструкція для закладів освіти

Інструкція для закладів освіти

 


Новини

     У місті Торецьк пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2017». На конкурс було представлено 15 робіт у номінаціях: «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу», «Бібліотека – виховний простір навчального закладу», «Читання і діти: діапазон бібліотечних ідей і можливостей». У конкурсі взяли участь 14 бібліотекарів міських ЗНЗ та 1 бібліотекар «ЗОШ-Інтернату». читати далі

Шевченкове слово у віках не старіє

12 березня 2013 року бібліотекарем ЗОШ №17 Черненко Оленою Леонтіївною було проведено віртуальну виставку для учнів 5 класу під назвою «Шевченкове слово у віках не старіє». Метою заходу було поглибити знання учнів про життя і творчість Т.Г. Шевченка, спонукати дітей до вивчення його творів, виховувати інтерес до української культурної спадщини. До уваги учнів було представлено мультимедійну презентацію, що складалась із трьох розділів: творчість Т.Г.Шевченка, малярські  роботи великого Кобзаря, критичні статті творчості письменника. Особливу увагу було звернено на розділ «Шевченко - маляр»:  на дошку було спроектовано репродукції малярських робіт Шевченка, повідомлено основні факти про історію їх написання. Після перегляду матеріалів було проведено вікторину, яка містила питання про життя і творчість Т.Г.Шевченка. Діти активно брали участь у змаганні, демонструючи гарний рівень знань і зацікавленість постаттю великого Кобзаря. Логічним завершенням заходу стало декламування віршів Тараса Григоровича п’ятикласниками та обговорення значення творчого доробку Шевченка для України та світу.

                                                       Зустріч з поетом

В ЗОШ № 2 м. Дзержинська до Всесвітнього дня поезії була організована зуст     річ з членом міської літературної студії «Муза» поетом Шемякіною Світланою Іванівною. Учням 8-11 класів було цікаво познайомитися з творчістю колишньої випускниці ЗОШ № 2 (рік випуску 1976) Світлани Іванівни. Захід пройшов у формі «Літературної вітальні». Шемякіна С.І. читала свої вірші та поезію Тютчева, яку дуже любить. Учні школи Зубакова Д., Величко А., Шемякіна У., Акімова І., Шароді Д. та інші порадували поетесу читанням своїх улюблених віршів. Учні також задали Світлані Іванівні декілька питань і дізналися, що вона публікує свої вірші в міських газетах «Дзержинский шахтер» і «Дзержинский уезд», в газеті «Отражение» (газета Міжрегіональної Спілки письменників  України, м. Донецьк), у збірках «Проза і поезія мешканців   Дзержинська» та ін. На пам’ять про зустріч Шемякіна С.І. подарувала для шкільної бібліотеки книжки «Мелодия степной свирели», «Владея пламенной душой», «Звезды падают в августе» та збірники поезій з її виршами, автографом і підписом «Родной школе с любовью и благодарностью».

                                                     День читача

Традиційний тиждень дитячого читання в НВК «Школа-гімназія» розпочався заходом «Посвята в читачі» з використанням ІКТ. Учні 2-х класів подорожували сторінками улюблених книжок. З задоволенням діти записалися до шкільної бібліотеки та вибрали собі книжки.

                                                                                                                                              

Copyright MyCorp © 2024
ЗОШ міста
Корисні портали

КОРИСНІ ПОРТАЛИ
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Реклама
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz