Вебінари – це заходи, що проходять в режимі онлайн. Вони схожі на звичайні семінари – послідовні доповіді, показ демонстрацій, питання і відповіді, проте все це відбувається в режимі реального часу через Інтернет.
Можливості вебінарів:
• відео- та аудіо-конференція; завантаження і перегляд презентацій та відео;
• демонстрація екрану комп'ютера ведучого учасникам;
• передача прав на керування від ведучого учасникам.
Які заходи можна організувати за допомогою вебінарів:
• відеотренінги; онлайн-конференції; віртуальні презентації; маркетингові заходи; онлайн-зустрічі, клуби та наради; відео співбесіди тощо.
Що потрібно для участі у вебінарі: • Слухачам – доступ в Інтернет і гарнітура (навушники, мікрофон). • Ведучим вебінарів – доступ в Інтернет, web-камера і гарнітура.
Проводити вебінари в Google Hangouts просто, швидко і безкоштовно. Перше, що потрібно зробити – це зареєструватися в Google, тобото мати аккаунт. Щоб організувати трансляцію, потрібно перейти на «кнопку сервісів» Google і обрати вкладку «Hangouts». Вибираємо «Відеовиклик», далі необхідно запросити учасників вебінару (не більше 10), надіславши їм посилання.
Zoom – це сервіс для організації онлайн-конференцій та відеозв’язку.
Тут можна організовувати конференції та веб-семінари для різної кількості користувачів і спікерів (залежить від тарифного плану).
Що можна робити:
- організовувати спільні чати для переписки і обміну матеріалами - як загальні, так і приватні;
- проводити онлайн-конференції з відео високої якості і запрошувати до 100 учасників (у безкоштовній версії, платна дозволяє збільшувати кількість учасників і спікерів);
- записувати як свої звернення, так і спільні розмови;
- під час конференцій та семінарів можна демонструвати матеріали на робочому столі свого ПК, смартфона чи планшета;
- можна проводити необмежену кількість конференцій, та в безкоштовній версії кожна з них може тривати не довше 40 хвилин;
- конференції можна планувати і заздалегідь запрошувати учасників.
Google Classroom – безкоштовний сервіс для навчальних закладів. Мета – спростити створення, поширення і класифікацію завдань, прискорити обмін файлами між учителями і учнями. Реєструватись окремо не потрібно, достатньо мати пошту на Gmail.
Ding Talk – сервіс для відеозв’язку та дистанційного навчання. Він повністю безкоштовний. Для користування потрібно завантажити програму на смартфон, планшет чи ПК. Мова користування – англійська. Інтерфейс простий, інтуїтивно зрозумілий.
Classdojo – це сервіс, який допоможе максимально зімітувати шкільне середовище вдома. Він зроблений для кращої комунікації батьків, вчителів та дітей. Classdojo зроблений, щоб максимально зацікавити дітей молодшого і середнього шкільного віку. Для кожного учня там є окрема анімована аватарка – вона радіє, коли отримує похвалу від учителя і сумує, коли ставлять негативну оцінку.