Останнім часом робота педагогічних колективів спрямована на активне залучення родин до освітнього процесу, на гуманізацію відносин між членами сім'ї та педагогами школи. Уміння у кожному учневі побачити щось позитивне, помітити успіх, доповісти про це батькам, залучити батьків до загальношкільних справ – усе це сприяє авторитету закладів. Тому важливим є виявлення нових творчих можливостей педагогічних колективів для налагодження якісної співпраці з батьками.
«Батьки завжди є вихователями своїх дітей і кладуть перші зерна майбутніх успіхів чи неуспіхів виховання. Зрозуміло без пояснень, як важливо для них у цьому випадку набути педагогічних знань» - такими словами видатного педагога К.Д. Ушинського розпочався методичний захід «Інтерактивні форми роботи з батьками» у закладі загальної середньої освіти №16 для соціальних педагогів міста Торецьк.
Соціальні педагоги переконалися, що використання інтерактивних технологій має свої переваги: створюється атмосфера співробітництва та творчої взаємодії, суперечливі питання вивчаються за допомогою критичного аналізу та різних поглядів, моделюються реальні життєві ситуації, спільно вирішуються проблеми. Означені переваги сприяють формуванню в батьків певних педагогічних умінь та навичок, тобто батьки стають безпосередніми учасниками планування, організації та реалізації виховного процесу. Вони усвідомлюють велику відповідальність щодо становлення особистості дитини.
Родзинкою заходу стала ділова гра у форматі ток – шоу «Стосується кожного», метою якої стало зближення між собою найрідніших людей – батьків та дитини. Присутні експерти студії Клініна М. В.- методист психологічної служби методичного кабінету управління освіти ВЦА м. Торецьк, Боровська Катерина Миколаївна, медична сестра педіатричного відділення ЗПСМ амбулаторії №5, Уланова Ася Володимирівна, учитель історії та правознавства та соціальні педагоги допомогли героям ток – шоу зрозуміти один одного, переглянути свої погляди на виховання дитини, по-іншому подивитись на неї та на своє ставлення до її оточення.
Герої передачі зрозуміли, що, незважаючи на складності у нашому житті, економічні негаразди, виховувати дитину необхідно в атмосфері любові, милосердя, доброти, бути для них найкращим авторитетом, неперевершеним зразком людяності.
На завершення методичного заходу учасники створили колаж «Моя щаслива родина», складовими якого стали елементи «повага», «відповідальність», «ніжність», «тепло», «любов», «піклування», «довіра», «обійми», «кохання», «дитина», «батьки».
|