Неділя, 28.02.2021, 19:23
Торецький методичний кабінет
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Професіоналізм - це стабільність результату (П.Гейзе)
Меню сайту
Кафедри
Сектори
Центри
Скарбничка
Сучасни заклади освіти
Група
 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

   Історія «п'ятої школи» почалася ще в ХХ сторіччі, у важкі післявоєнні роки, коли люди ще добре пам'ятали лихоліття війни, післявоєнний голод.
   В післявоєнні роки серед учнів та батьків був кинутий заклик допомогти у будівництві нової школи. І люди з радістю та величезним натхненням допомагали. 1 вересня 1954 року відкрилися двері нової будівлі - середньої школи № 5 та через рік відбувся перший випуск.
   Директором було призначено молодого талановитого педагога Таранця Дмитра Івановича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни. На протязі 25 років він блискуче керував, користувався заслуженим авторитетом серед педагогічного складу та серед учнів та батьків. Він чесно відпрацював директором чверть сторіччя і в 1978 році пішов на заслужений відпочинок.
   З 1955 року по 1962 рік школа була середньою. В ній працювало 35 вчителів, а навчалося 800 учнів.
   З 1 вересня 1962 року вона була реструктуризована у восьмирічну.
   Восьмирічна школа № 5 нараховувала 18-20 класів з 600 учнями, працювала у 2 зміни.
   У 60-ті роки у 8-10 класах була добре відпрацьована підготовка учнів до подальшого життя. Хлопці вчилися на водіїв - у школі була навчальна машина, а дівчата засвоювали майстерність шиття - у школі було 8 швацьких машин.
   Але з новим роком кількість учнів, вчителів зкорочувалась, молодь перебиралася ближче до центру міста, в благоустроєні квартири.
   Так у 80-ті роки в школі було в середньому 530 учнів, 21 клас, 32 вчителя, в 90-ті роки - 400 учнів, 16 класів, 35 вчителів. Починаючи з 2000-го року кількість учнів скоротилася з 350 до 250, 12 класів, 23 вчителя. За ці роки школою керували талановиті педагоги - Гусар Людмила Володимирівна, Алабушева Валентина Ісаківна, Янковська Ніна Іванівна.
   
   За 56 років свого існування в школі закладено гарні традиції. Виросло ціле покоління вчителів - учнів цієї школи: Саєнко Тетяна Олександрівна, Лубінець Валентина Петрівна, Бжежинська Ольга Володимирівна,  Гусар Людмила Володимирівна, Любарець Галина Миколаївна,  Квасна Олена Іванівна, Стець Ольга Анатоліївна, Карвацька Валентина Миколаївна, Серьогіна Тамара Іванівна, Душенко Тетяна Єгорівна, Ускова Тетяна Володимирівна.
   Є в школі і  свої педагогічні династії: Лубінець Валентина Петрівна та її рідна сестра Борисенко Надія Петрівна пішли стопами своєї матері - вчителя початкових класів Калініченко Ніни Іванівни, загальний стаж роботи їх роботи 93 роки.
Серьогіна В.М. та Серьогіна Т.І. - загальний стаж роботи у школі 64 роки.
   Продовжують завзято працювати в школі під керівництвом молодого директора, Саєнко Тетяно Олександрівни,  вчителі: Герцик Любов Федорівна, Кравченко Ніла Володимирівна, Колісникова Наталя Олександрівна, Гончарова Алла Василівна, Котович Ганна Анатоліївна, Копилова Ірина Миколаївна, Бжежинська Ольга Володимирівна, Лубінець Валентина Петрівна, Квасна Олена Іванівна, Янковська Ніна Іванівна, Сімонова Олена Вікторівна, Нікуліна Світлана Василівна, Бондаренко Тетяна Іванівна, Хуажева Людмила Прокопівна, Ускова Тетяна Володимирівна. Всі свої знання та душу вони вкладають у своїх учнів.
   Школа завжди пишається своїми випускниками:
- директор ЗОШ № 5 Саєнко Тетяна Олександрівна
- директор ЗОШ № 19 Іванова Людмила Григорівна
- технічний директор ДП «Дзержинськвугілля» Олійников Генадій Петрович
- начальник ВБОЗ м.Керчі Філоненко Юрій Олександрович
- лікар-педіатр Цевма Тетяна Борисівна
- заслужений шахтар України Шемук Володимир Олександрович
- директор шахти «Торецька» Чернобаєв Анатолій Іванович
та багато інших.

Школа продовжує працювати над вдосконаленням навчально-виховного процесу та укріпленням матеріально-технічної бази.
Учні школи  беруть активну  участь у шкільних, міських та обласних змаганнях. Відвідують спортивні секції, танцювальні гуртки, музичну школу,  є учні, які займаються у художній школі.

Copyright MyCorp © 2021
ЗОШ міста
Корисні портали

КОРИСНІ ПОРТАЛИ
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 26
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Реклама
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz