
В післявоєнні роки серед учнів та батьків був кинутий заклик допомогти у будівництві нової школи. І люди з радістю та величезним натхненням допомагали. 1 вересня 1954 року відкрилися двері нової будівлі - середньої школи № 5 та через рік відбувся перший випуск.
Директором було призначено молодого талановитого педагога Таранця Дмитра Івановича, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни. На протязі 25 років він блискуче керував, користувався заслуженим авторитетом серед педагогічного складу та серед учнів та батьків. Він чесно відпрацював директором чверть сторіччя і в 1978 році пішов на заслужений відпочинок.
З 1955 року по 1962 рік школа була середньою. В ній працювало 35 вчителів, а навчалося 800 учнів.
З 1 вересня 1962 року вона була реструктуризована у восьмирічну.
Восьмирічна школа № 5 нараховувала 18-20 класів з 600 учнями, працювала у 2 зміни.
У 60-ті роки у 8-10 класах була добре відпрацьована підготовка учнів до подальшого життя. Хлопці вчилися на водіїв - у школі була навчальна машина, а дівчата засвоювали майстерність шиття - у школі було 8 швацьких машин.
Але з новим роком кількість учнів, вчителів зкорочувалась, молодь перебиралася ближче до центру міста, в благоустроєні квартири.
Так у 80-ті роки в школі було в середньому 530 учнів, 21 клас, 32 вчителя, в 90-ті роки - 400 учнів, 16 класів, 35 вчителів. Починаючи з 2000-го року кількість учнів скоротилася з 350 до 250, 12 класів, 23 вчителя. За ці роки школою керували талановиті педагоги - Гусар Людмила Володимирівна, Алабушева Валентина Ісаківна, Янковська Ніна Іванівна.

Є в школі і свої педагогічні династії: Лубінець Валентина Петрівна та її рідна сестра Борисенко Надія Петрівна пішли стопами своєї матері - вчителя початкових класів Калініченко Ніни Іванівни, загальний стаж роботи їх роботи 93 роки.
Серьогіна В.М. та Серьогіна Т.І. - загальний стаж роботи у школі 64 роки.

Школа завжди пишається своїми випускниками:
- директор ЗОШ № 5 Саєнко Тетяна ОлександрівнаШкола продовжує працювати над вдосконаленням навчально-виховного процесу та укріпленням матеріально-технічної бази.
- директор ЗОШ № 19 Іванова Людмила Григорівна
- технічний директор ДП «Дзержинськвугілля» Олійников Генадій Петрович
- начальник ВБОЗ м.Керчі Філоненко Юрій Олександрович
- лікар-педіатр Цевма Тетяна Борисівна
- заслужений шахтар України Шемук Володимир Олександрович
- директор шахти «Торецька» Чернобаєв Анатолій Іванович
та багато інших.
Учні школи беруть активну участь у шкільних, міських та обласних змаганнях. Відвідують спортивні секції, танцювальні гуртки, музичну школу, є учні, які займаються у художній школі.