Четвер, 20.06.2019, 20:39
Торецький методичний кабінет
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Професіоналізм - це стабільність результату (П.Гейзе)
Меню сайту
Кафедри
Сектори
Центри
Скарбничка
Сучасни заклади освіти-2013
Група в vk.com
 ІКТ на уроках географії

Шановні колеги!!!!

Я пропоную обговорити можливості іспользованіягео інформаційних систем на уроках географії, які є невід'ємною частиною інформатизації географічної освіти. Я вважаю, що важливо використовувати сучасні інформаційні та комунікаційні технологіі.Іспользованіе презентацій, фільмів особливо важливо на уроках географії. Але необхідно, так само використовувати і електронний картографічний матеріал.електронная карти давно перестали служити тільки зображенням Землі на площині, це вже повноцінна модель Земної кулі, де так само надана атрибутивная інформація про об'єкти, існує можливість додавання фотографій з конкретною географічною прив'язкою (що дуже важливо для майбутнього географа.

ГІС (геоінформаційні системи) дозволяють візуалізувати (представити у вигляді цифрової карти) великі обсяги статистичної інформації, що має географічну прівязку.Программи дозволяють створювати і редагувати карти всіх масштабів, розшифрувати космічні знімки, обробляти карти з подальшою їх отрисовкой. Також необхідна база даних космічних знімків, які можуть бути зроблені різними супутниками, в різні пори року за кілька років. Так, наприклад, використання тематичних космічних знімків (водних, лісових, біологічних ресурсів, метеорологічних даних і ін.) Дозволить здійснити аналіз, простежити динаміку розвитку природних і екологічних процесів і явищ, зробити прогноз на майбутнє.

На ринку надано широкий спектр ГІС багато з них є професійними і звичайно занадто дорогі для придбання шкіл, але на ряду з цим вільним програмним забезпеченням, одним з таких є застосування геоінформаційних сервісів Google, які побудовані на використанні електронних карт і космознімків Google Maps і Google Earth . Дані сервіси дозволяють не тільки переглядати космічні знімки і карти, але і, активізуючи додаткові шари (природні явища вид з космосу, глобальні проблеми і вивчення навколишнього середовища та ін.). Істотною перевагою сервісу є можливість створення і редагування власного шару не тільки одним учням, але і групою формуючи при цьому співтовариство по типу «web 2.0».

Сервіс Google Earth і Google Maps дає воістину унікальну інформацію про нашу планету. Він надає дані про погодні умови, стан океану, розподілі зникаючих видів рослин і тварин по планеті, дозволяє стежити за пересуванням деяких морських тварин в океані. Крім того, є функції демонстрації ландшафтів Місяця і Марса, режим
перегляду знімків зоряного неба - і це далеко не всі можливості Google Earth. Так, при включенні шару «Погода» на фотокарті відіб'ється стан хмарного шару над нашою планетою в даний момент часу, температура повітря, вологість, швидкість вітру, тиск в різних районах земної кулі і навіть прогноз погоди на майбутні 10 днів. Всі ці дані передаються із супутників і постійно оновлюються.

Шар «Океан» буде корисний при вивченні Світового океана.Етот шар дає інформацію про рельєф дна океану, тиску на рівні моря, швидкості течій, відображає найвищі висоти хвиль і т.д. Дані передаються з буїв, встановлених в Світовому океані в акваторіях США, Канади, Англії, Японії та деяких інших країн. Крім того, в шарі «Океан» представлені деякі результати національних і міжнародних проектів, які проводяться під патронатом США. Це, наприклад, «Проект по відстеженню пересування морських тварин в океані», міжнародний проект «Перепис морського життя» та ін.  

Шар «Земля в 3-х мірному просторі» дозволить учням зробити віртуальну екскурсію на унікальні природні об'єкти нашої планети, побачити результати дії деяких геологічних процесів, що відбуваються на поверхні Землі. В обсязі промальовані найвища вершина світу гора Еверест, вулкан Везувій, Ключевська Сопка та ін. Крім природних об'єктів в 3D зображені видатні твори архітектури, наприклад, Ейфелева вежа, хмарочоси Нью-Йорка.

Шар «Галерея» включає підшари «360 Cities» (відображає панорамні знімки локальних об'єктів), «Красиві місця планети вид з космосу», «Природні явища вид з космосу», Знімки Землі, зроблені астронавтами »,« Вогні міст Землі ». Подслой «Вогні міст Землі» допоможе дати уявлення про розселення населення по земній кулі, спостерігати агломерації крупних міст і мегаполіси. Розділ «Природні явища вид з космосу» допоможе наочно продемонструвати деякі природні явища і розкрити механізми іхвознікновенія. Як особливе природне явище, що займає важливе значення в житті людини, в окремий розділ були винесені землетрусу. При включенні цього шару, на карті пунсонами відображаються землетруси магнітудою понад 1 бала. Видається коротка інформація про місце, магнітуду, дату і час землетрусу. До всього, Google Earth відображає поширення вулканів по поверхні Землі із зазначенням їх короткої характеристики. Завдяки цим верствам, учень зможе виявити зони сейсмічної активності на планеті.

При вивченні глобальних екологічних проблем велику допомогу може надати шар «Глобальні проблеми і вивчення навколишнього середовища». Тут надані матеріали великих міжнародних природоохоронних і соціальних проектів по збереженню зникаючих видів рослин і тварин, збереження історико-архітектурних пам'яток. Інформація, що відображається прив'язана до карти і дає просторове уявлення про глобальні проблеми людства.

Функція «Перегляд історичних зображень» дає можливість побачити знімки, зроблені в різні часові проміжки (починаючи з 2002 року), що дозволяє виявити зміни, що відбулися в природних і міських ландшафтів у часі.

Для публікації своїх наукових розробок в Google Earth використовується функція «Створення власного шару», куди можна імпортувати свої географічні дані і переглядати їх поряд з іншими верствами. При публікації цього шар він може стати доступним для всіх користувачів Google.

Звичайно, зараз не можна повністю розкрити весь потенціал сервісів Google, який можна використовувати на уроках географії та при вивченні географії свого краю. Використання даних сервісів вимагає від вчителя особливої ​​підготовки до проведення уроків, але це в свою чергу робить географію більш наочною і життєвої, дає можливість активно використовувати інтернет ресурси.

Copyright MyCorp © 2019
ЗОШ міста
Корисні портали

КОРИСНІ ПОРТАЛИ
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Реклама
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz