Середа, 21.11.2018, 14:41
Торецький методичний кабінет
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Професіоналізм - це стабільність результату (П.Гейзе)
Категорії розділу
Новини [220]
Оголошення [25]
Меню сайту
Кафедри
Сектори
Центри
Скарбничка
Сучасни заклади освіти-2013
Група в vk.com
 Каталог статей
Головна » Статті » Новини

Мужність. Шляхетність. Відвага

     Сокіл» («Джура») – дитячо-юнацька гра, що на різних етапах передбачає інтелектуальні та спортивні випробування, під час яких школярі вивчають історію становлення української державності, героїку визвольних рухів, українського козацтва. Джурами у козацькі часи називали юнаків, які готували себе до захисту рідної землі та українського народу. Стати джурою міг не кожен, а лише той, хто годився до козацької служби і пройшов фізичні та моральні випробування.

     Метою цієї гри є виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості.

За 9 років систематичної роботи державних установ і громадських організацій на базі Всеукраїнської гри Сокіл» («Джура») фактично сформовано загальнодержавну систему національно- патріотичного виховання учнівської молоді. Виховна система гри включає в себе постійну навчально-виховну роботу в кожній школі протягом усього навчального року та дає можливість залучити до спільної дії учнів, педагогів, батьків, представників місцевого самоврядування та громадських організацій. Гра є комплексним засобом поглибленням знань та набуття додаткових необхідних навиків з навчальних предметів: історія України, Українознавство, Мистецтво, Географія, Фізична підготовка, Допризовна підготовка, Безпека життя і діяльності людини.

У травні 2017 року пройшов міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 120 учнів із 12 загальноосвітніх навчальних закладів міста демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

Оцінювала конкурс головна суддівська колегія, до складу якої увійшли працівники міського відділу освіти Торецької міської ради, методичного кабінету, голови МО вчителів предмету «Захист Вітчизни», історії та фізичної культури,  вчителі фізичної культури, медична сестра та військовослужбовці.

Джури демонстрували муштровий впоряд, показували вміння ставити намет, змагались в перетягуванні линви, відповідали на тестові питання зі знання історії України, козацтва та Збройних Сил України тощо.

Перемогу отримала команда ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, яка взяла участь з 15 по 19 травня 2017 року у ІІ обласному етапі військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), яка відбувалася в  смт. Торське Краснолиманського району. Гаслом гри були слова «Мужність. Шляхетність. Відвага».

   Протягом чотирьох днів команда змагалась з 15 командами міст і районів області у номінаціях «Таборування», «Впоряд», «Рятівник», «Крос-похід», «Стрільба», «Вечірня ватра», «Відун»,  «Перетягування линви», «Лава на лаву». Крім змагань, учасники взяли участь у майстер-класах з надання першої долікарської допомоги та декоративно-прикладного мистецтва (лозоплетіння).

     Результатом участі у змаганнях учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 стало зайняте І місце у номінації «Відун», де учні продемонстрували свої знання з історії українського козацтва та Збройних сил України; ІІІ місце у номінації «Крос-похід», де учні показали свої вміння орієнтуватися на місцевості за картою та долати різноманітні туристсько-спортивні смуги перешкод; ІІІ місце у номінації «Рятівник», де проявили свої знання та навички з надання першої долікарської допомоги. Велике враження на школярів справила  атмосфера гри, адже жити довелося у наметовому містечку, їжу готувати на мангалі, а вночі нести справжню сторожову варту.

    У рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») з метою набуття учасниками гри нових компетенцій для їхньої самореалізації та підготовки молоді до охорони державного кордону у складі державних органів і громадських формувань започатковується додатковий напрямок «Джура-Прикордонник».

   Ця гра буде проходити у 2018 році у 18 прикордонних областях та 97 – прикордонних районах, до яких належить і місто Торецьк,  із внесенням елементів прикордонної тематики, що дасть змогу популяризувати Державну прикордонну служби України у суспільстві та сприяти патріотичному вихованню, формуванню високих моральних цінностей у молоді на прикладі кращих бойових традицій охоронців кордону Української держави. А підготовка почалася вже зараз. Двоє учнів ЗОШ І-ІІІ ступенів №20, представники команди «Сокіл» («Джура»), у липні місяці протягом 10 днів візьмуть участь у Всеукраїнському вишкілу «Джура-Прикордонник» на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота у місті Ольшанець Черкаської області.

    Уміння та навички сформовані під час військово-патріотичної гри є важливими у вихованні справжнього патріота, захисника власної держави.

 

 

Категорія: Новини | Додав: Snezhana (20.06.2017)
Переглядів: 92 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018
ЗОШ міста
Корисні портали

КОРИСНІ ПОРТАЛИ
Форма входу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 23
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Реклама
Реклама
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz